Konrad Adenauer
Tanıtım
İşbirliği
Etkinlikler
Yayınlar
Linkler
İrtibat
 

 

   

Konrad Adenauer Vakfı'nın
Türkiye'deki Çalışmaları


Konrad Adenauer Vakfı'nın, Kuzey ve Latin Amerika, Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarında bulunan yaklaşık 60 ülkede uluslararası işbirliğine destek olmak amacıyla irtibat büroları bulunmaktadır ve 200'e yakın proje üzerinde çalışmaları devam etmektedir.

Konrad Adenauer Vakfı'nın (KAV) bu uluslararası çalışmalarında Türkiye, odak noktası konumunda olan bir ülkedir. Çünkü Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin temeli, tarih içinde büyüyüp gelişmiş bir dostluğa dayanmaktadır. KAV çalışmalarıyla bu dostluğu güçlendirme ve geliştirme arzusundadır. devamı »


H A B E R

Konrad Adenauer Vakfı Genel Sekreteri Wilhelm Staudacher'in "Almanya'daki Türkler" konulu 49. KAV Tartışma Forumu'nda yaptığı konuşma... devamı »

Konrad Adenauer Vakfı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen "Türkiye ve Almanya'da Eğitim Politikası, Bilim Özerkliği, Üniversite Reformu" konulu kongre 2 Nisan 2004'de Ankara Hilton Oteli'nde gerçekleştirildi... devamı »

Konrad Adenauer'in Türkiye ziyaretinin 50. yılı... devamı »

Almanya Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel, 16 Şubat 2004'de KAV 46. Tartışma Forumu'nun konuğu oldu ve "Avrupa'nın Geleceği" konulu bir konuşma yaptı. devamı »

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 15 Mayıs 2003'de Belçika'ya yaptığı ziyaret sırasında, Konrad Adenauer Vakfı Brüksel Temsilciliği'nin düzenlediği "Türkiye'nin AB üyeliği yolu" konulu konferansa katıldı. devamı »

S Ö Y L E Ş İ

TÜRKİYE HUKUK DEVLETİ OLDUĞUNU KANITLADI
DOSTLUĞU GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Konrad Adenauer Vakfı Türkiye Temsilcisi Wulf Schönbohm, Cumhuriyet Gazetesi'nin 23 Mart 2003 tarihli sayısında yayımlanan Leyla Tavşanoğlu'nun "Pazar Konuğu" sayfasına konuk oldu... devamı »

 
• Türkiye ve AB Katılım Müzakereleri
• Türkiye'de Yerel Yönetimlerde Yeniden Yapılanma
• Sempozyum: Avrupa Anayasası Süreci
• Konrad Adenauer Vakfı Tartışma Forumu
• Yuvarlak Masa Toplantısı

2003 Yılı Çalışmaları
2002 Yılı Çalışmaları
2001 Yılı Çalışmaları
 
Yeni Yayınlar
TÜRKİYE VE AVRUPA’DA DİN, DEVLET VE TOPLUM
DİNLER ARASI BARIŞÇI BİR ORTAK YAŞAM İÇİN OLANAKLAR VE ENGELLER

RELIGION, STAAT UND GESELLSCHAFT IN DER TURKEI UND IN EUROPA
MOGLICHKEITEN UND HINDERNISSE FUR EIN FRIEDLICHES, INTERRELIGIOSES MITEINANDER

 

© 2002 - Konrad Adenauer Vakfı Türkiye Temsilciliği • E-Mail